Новини

Кратом що це таке?

Ось на таку цікаву статтю натрапили в мережі, де є згадка і про нас. Можливо комусь з вас буде цікаво дізнатися про сутність кратома з незалежного джерела.

Кратом що це таке?

У сучасному світі мало не кожен день в ужиток потрапляють нові слова і терміни. Дійсність стає різноманітною і багатоваріантною, тому вже нікого не здивуєш супер інноваційними гаджетами, спеціалізованими формулюваннями для дедалі складніших понять і новими продуктами в сфері харчування.

Хоча не завжди вони при цьому і нові, просто для розуміння важливості і корисності певних природних компонентів людям все одно потрібен час. Так, наприклад, вийшло і з кратомом, який був відомий в Південно-Східній Азії вже давно, але лише нещодавно став популярним і в інших частинах світу.

Давайте тепер точніше розберемося, що ж таке кратом і з чим його там п’ють / їдять і так далі.

Вікіпедія говорить наступне:
Кратом (лат. Mitragyna speciosa) – велике дерево родом з Південно-Східної Азії; вид роду Мітрагіна сімейства Маренові (Rubiaceae).
Вперше описано голландським ботаніком Пітером Корталс в 30-х роках 19 століття.

Ареал зростання кратома не дуже широкий і включає в себе лише тропічний район Південно-Східної Азії, де рослина природним чином росте на території Таїланду і Майлазія, в Індонезії зустрічається на островах Калімантан і Суматра, на Філіппінах – Лусон, Мінданао, Міндоро, також кратом відомий в Папуа – Нова Гвінея.

Окремо культивується на території Індокитаю у В’єтнамі.

Чим же так примітний Кратом? Навіщо його вирощують і які сфери його використання?

Найчастіше Кратом вживається як етнічний чай, так як має вкрай цінні унікальні властивості. Вважається популярним напоєм, що має багаторічну історію використання різними народами Азії в якості засобу для підвищення працездатності і загального тонусу організму, крім того, має широкий спектр застосування в народній медицині.

Не так давно кратом успішно поширився і в Україні, де шанувальники етнічних чаїв оцінили належним чином багаті можливості продукту. Для того щоб краще познайомитися з сутністю кратома пропонуємо нижче невелике інтерв’ю з творцем найбільшого в Україні порталу етнічних чаїв з усього світу guarana.in.ua – Олександром Сницаренко.

— Пане Олександре, здрастуйте, як ви познайомилися з кратомом і як прийшла ідея його реалізації в Україні?

— Добрий день, буду радий відповісти на будь-які цікаві питання. Про знайомство з кратомом. Вперше я сам спробував чай з кратома в 2008 році, на той час це був у нас нікому невідомий напій з Індонезії, причому малоприємний на смак. Зате вельми цікавий за відчуттями. Жоден інший чай, що я пробував раніше, не викликав настільки багату палітру відчуттів як Кратом. Мене захопила історія цієї рослини, я дізнався більше про традиції її вживання в Азії і потім захотів познайомити з кратомом якомога більше людей в Україні.

— У світі реакція на Кратом далеко неоднозначна. Яке ваше особисте ставлення до цього продукту і його можливу користь або шкідливі впливи на організм?

— Так, зараз по всьому світу введуть великі дослідження кратому. Так, наприклад, багато авторитетних науково-дослідницьких інститутів в США і в Малайзії підтвердили факт того, що кратом не є наркотиком і не викликає звикання – https://www.americankratom.org/science.html. Я також вважаю його абсолютно нормальним продуктом нарівні з чорним чаєм і кавою. Ніяких фактів будь-яких згубних наслідків від прийому кратома в моїй практиці і серед моїх знайомих ніколи не було. Хоча, звичайно, люди рідко беруть з довірою що-небудь нове. І кратом повинен пройти ті ж самі стадії прийняття суспільством, як і багато інших продуктів до нього.

— Виходить, що ставлення до Кратому зараз в деяких країнах, де він заборонений, чимось нагадує ставлення до наукових відкриттів в Середні віки? І виходить, що дослідження кратома тривають і поступово пелена невігластва чиновників спадає?

— Так, виходить саме так. А джерел, що проливають світло на безпеку цього природного продукту більш ніж достатньо. Єдино, що вони здебільшого з’являються на Заході, де на дослідження ефектів кратома виділяють пристойні гранди. Якщо ж говорити про Україну, то цікаві і важливі статті про кратом і його особливості можна почитати на сайті https://ukrainekratom.org/ — тут науково і доступно оприлюднюються цікаві факти про продукти на основі кратома.

— Як людині необізнаній з кратомом найкраще познайомитися з цим продуктом вперше? Може є якісь рекомендації базові та поради з якого виду кратома найкраще починати?

— Так як кожен організм індивідуальний я не можу дати точного алгоритму по правильному знайомству з кратомом. Можу лише дати кілька важливих базових рекомендацій, яких слід дотримуватися незалежно від виду кратома. В першу чергу це правильна пропорція кратома і води. На стандартну чашку (250 мл) досить покласти одну третину чайної ложки продукту. Також рекомендується додати часточку лимона, щоб збити гіркоту кратома. За бажанням можна також додавати мед. Цукор застосовувати не рекомендується. Якщо торкнутися видів кратома, то важливо пам’ятати, що кожен з них має свої особливі ефекти. Якщо плануєте починати з білого кратома, то очікуйте більш стимулюючої дії – його добре приймати днем. Крім того, він відмінний антидепресант. Якщо погляд впав на зелений кратом, то він має як активізуючі, так і розслаблюючі властивості. Червоний кратом найм’якший і седативний – його найкраще застосовувати ввечері для розслаблення після важких навантажень або просто після закінчення робочого дня.

— Велике спасибі за приділений час і захоплюючу подорож у світ кратома. Ми ознайомилися з вашим порталом https://www.guarana.in.ua/ і дізналися, що спочатку ви відкривали Україні багаті властивості гуарани, потім глибину ефектів кратома і безліч інших цікавих етнічних чаїв і продуктів. Можливо в майбутньому сл ід очікувати від вас нові інноваційні звершення?

— Так, саме потрібно очікувати. Зовсім нещодавно в мене і в моєї команди народилася ідея створення власного технологічного напою на основі рослинних екстрактів. Завдяки багатому досвіду у вивченні властивостей світових етнічних чаїв у нас з’явився запит на народження нового продукту, що вбере в себе дані новітніх наукових досліджень зі світу вітамінів і мінералів. Розраховуємо, що це буде інноваційний продукт, що дасть сучасній людині максимум можливостей, які можна отримати завдяки креативному продукту. Незабаром ви про все дізнаєтеся.

Поки лише можемо привідкрити завісу таємниці і розсекретити назву – «Bionic DrinX».

2019-08-29_23.01.40

P.S.
ВАЖЛИВО! Не плутати кратом з іншими представниками азіатської флори. Є рослина що навіть називається схоже – кротон – щоправда на цьому їх схожість закінчується. Кротон – це отруйна рослина і до Кратому вона не має ніякого відношення. Не переплутайте!

 

Посилання на оригінал http://oldschoolwriter.com/kratom-chto-eto-takoe/